Reklama
Informacja

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o. o. informuje, że w związku z uchwaleniem 12 listopada dniem wolnym od pracy wystąpią zmiany terminów odbioru odpadów komunalnych:

- za czwartek 15 listopada – odbiór nastąpi 16 listopada w piątek,

- za piątek 16 listopada – odbiór nastąpi 17 listopada w sobotę.

 
LVII Sesja Rady Gminy Pawłosiów

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informuję mieszkańców Gminy Pawłosiów, iż 14 listopada 2018 r. o godzinie 13:30
w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie odbędzie się LVII sesja Rady Gminy Pawłosiów.

Proponowany porządek obrad przedstawia się następująco:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1) zmian w budżecie gminy na 2018 rok (przed podjęciem uchwały opinia Komisji Planowania i Budżetu),
  2) przyjęcia rocznego programu współpracy Gminy Pawłosiów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.
 4. Informacja z przebiegu wykonania budżetu Gminy Pawłosiów za I półrocze 2018 r.
 5. Informacja  o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Pawłosiów za rok szkolny 2017/2018.
 6. Informacja z analizy oświadczeń majątkowych.
 7. Przyjęcie protokołu z sesji Nr LV i LVI/2018  Rady Gminy.
 8. Wolne wnioski i zapytania.
 9. Zakończenie obrad.
Jednocześnie informuję, iż posiedzenia Rady Gminy mają charakter otwarty, co oznacza, że każda osoba zainteresowana może uczestniczyć w obradach Rady.

Przewodnicząca Rady
Marta Szumińska

 
Portal IRZplus

ULOTKA INFOMRACYJNA

MATERIAŁY INFORMACYJNE

 
Regionalna Izba Pamięci w Pawłosiowie

Każda gmina czy miasto powinna dbać o swoją historię i mieć swoje miejsce, gdzie zbierane i zachowywane będą najcenniejsze przedmioty, czy informacje związane z danym regionem. Takimi miejscami są wszelkiego rodzaju Izby Pamięci poświęcone lokalnej historii i tradycji. Regionalna Izba Pamięci w Pawłosiowie jest właśnie tego typu miejscem w którym zwiedzający mogą dotknąć eksponatów, jak również zobaczyć jak używało się rożnych narzędzi, których średnie i najmłodsze pokolenie może nie pamiętać.

Więcej…
 
Zamknięcie drogi

Generalny Wykonawca Robót zadania pn. „Poprawa powiązań komunikacyjnych Powiatu Jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Nr 1725R Jarosław-Pawłosiów, Nr 1725R ul Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4, a miastem Jarosław" informuje, że w związku z wykonaniem ostatniej warstwy bitumicznej, wystąpi zamknięcie skrzyżowania dla ruchu kołowego w obrębie nowo budowanego ronda na ul. Pawłosiowskiej w okresie od 19.10.2018 do 20.10.2018 r.

 
MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców (osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia, JST) na indywidualne konsultacje dotyczące pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich.

Z pomocy konsultantów będzie można skorzystać 23 października (wtorek) w godzinach od 9.15 - 11.45 w Świetlicy Wiejskiej w Pawłosiowie.

Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

 

Więcej…
 
BIULETYN NR 3/2018

Biuletyn Gminy Pawłosiów - Nr 3/2018
 
Zaproszenie

 
Centrum Kultury w Cieszacinie Wielkim otwarte

Dzień 7 października 2018 r. długo pozostanie w pamięci mieszkańców Cieszacina Wielkiego. Tego dnia nastąpiło uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku Centrum  Kultury, kolejnej w gminie Pawłosiów placówki kulturalnej. Dom Kultury dla wsi ma ogromne znaczenie. Jest miejscem, które inspiruje do działań, które jednoczy do współpracy, w którym bije serce lokalnej społeczności i który będzie służył wspólnemu dobru. Było to ważne wydarzenie dla mieszkańców miejscowości, gdyż spełniło się Ich marzenie o centrum wsi, w którego samym sercu stoi przepiękne Centrum Kultury.

Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy Pawłosiów

Zarządzenie Nr 0050.63.2018 Wójta Gminy Pawłosiów z dnia 3 października 2018 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji Programu współpracy Gminy Pawłosiów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.

 
INFORMACJA

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Starostwa Powiatowego w Jarosławiu na podstawie informacji uzyskanej od Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu w dniu 03.10.2018r. informuje, że w związku z poprawą powiązań komunikacyjnych powiatu jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych nr 1725R Jarosław - Pawłosiów nr 1725R ul. Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4 a miastem Jarosław planowane jest wykonanie robót bitumicznych, w związku z tym wystąpi zamknięcie skrzyżowania dla ruchu kołowego w obrębie nowo budowanego ronda na ul. Pawłosiowskiej w okresie od 01.10.2018r. do 04.10.2018r. oraz w dniu 04.10.2018r. na ul. Pawłosiowskiej od km 0+000 (wiadukt kolejowy) do nowo budowanego ronda w km 0 + 860.

 
INFORMACJA

Szkolenie dla członków Obwodowych Komisji Wyborczych

Informuję, że pierwsze posiedzenie i szkolenie pełnych składów osobowych Obwodowych Komisji Wyborczych powołanych w Gminie Pawłosiów w związku z wyborami samorządowymi, zarządzonymi na dzień 21 października 2018 r., odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie, w następujących terminach:

08 października 2018 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 - szkolenie dla Komisji ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie.

09 października 2018 r. (wtorek) o godz. 11.00 - szkolenie dla Komisji ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie.

Z up. Wójta

Joanna Tomaszewska
Sekretarz Gminy

 
INFORMACJA

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje, że dnia  5 października 2018 r. o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej,  Pawłosiów 88, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Polega na dofinansowaniu termomodernizacji budynków do 90% kosztów kwalifikowanych. Intensywność dofinansowania uzależniona jest od dochodu na członka gospodarstwa domowego.

 
Zamknięcie drogi

Generalny Wykonawca Robót zadania pn. „Poprawa powiązań komunikacyjnych Powiatu Jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Nr 1725R Jarosław-Pawłosiów, Nr 1725R ul Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4, a miastem Jarosław" informuje, że w związku z planowanym wykonaniem robót bitumicznych wystąpi zamknięcie skrzyżowania dla ruchu kołowego w obrębie nowo budowanego ronda na ul. Pawłosiowskiej w okresie od 02.10.2018 do 03.10.2018 r. oraz w dniu 04.10.2018 na ul. Pawłosiowskiej od km 0+000 (wiadukt kolejowy) do nowo budowanego ronda w km 0+860.

 
Odsłonięcie tablicy Legionistów

16 września 2018 roku w miejscowości Kidałowice przeżywaliśmy uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy, poświęconej mieszkańcom Kidałowic. Józef Duda, Józef Hebda, Ludwik Motowidełko i Karol Wiśniowski w 1914 roku wyruszyli walczyć o wolność naszej Ojczyzny w polskich legionach.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. polowej obok Domu Kultury. Przewodniczył jej ks. prałat Marian Nabrzyski, który wygłosił też okolicznościową homilię.

W tym patriotycznym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, samorządu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kidałowic. Gośćmi honorowymi byli członkowie rodzin bohaterów, którym poświęcono tablicę pamiątkową. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych OSP z Kidałowic i Zespołu Szkół w Pawłosiowie wraz ze społecznością miejscowej szkoły filialnej. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu narodowego, uroczyście odsłonięto tablicę.

Więcej…
 
VI Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze

W niedzielę 9 września br. na stadionie sportowym „ROTUNDA” w KRZESZOWIE pow. niżańskim odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Kobiecych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wzięło udział 47 drużyn, w tym 23 drużyny kobiece z grupy „C” i 24 drużyny męskie z grupy „A”. W programie zawodów była musztra, sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Powiat jarosławski reprezentowały dwie męskie drużyny, OSP Bystrowice oraz OSP Cieszacin Wielki. Nasza drużyna nie zawiodła, swoje konkurencje wykonała sprawnie i w końcowej rywalizacji zajęła 11 miejsce w województwie, był to trzeci start drużyny na zawodach tej rangi. Zawodnikom kibicował Wójt Gminy Mariusz Reń Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pawłosiowie wraz z liczną grupą przybyłych sympatyków. Dokonując podsumowania zawodów Wójt podziękował i pogratulował całej drużynie, zarządowi za duży wkład pracy w przygotowanie zawodów, reprezentowanie naszej gminy i powiatu na szczeblu wojewódzkim.

I miejsce w zawodach zdobyła drużyna z Bystrowic i będzie reprezentować po raz kolejny powiat jarosławski na szczeblu krajowym.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 61
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: 26 Maj 2019        Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
Kontakt

Gmina Pawłosiów

37-500 Jarosław

Pawłosiów 88

powiat jarosławski

woj. podkarpackie

tel: (16) 622-03-80

fax: (16) 622-02-48

e-mail: ug_pawlosiow@pro.onet.pl

Godziny urzędowania:

poniedziałek - piątek:

w godz: 7.00 - 15.00

Nr rachunku bankowego:

20124025711111000033422789

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Jarosławskiego w 2011 roku

 

Lp.

Nazwa i adres apteki

Godziny pracy

Telefon

Poniedziałek – piątek

Sobota

Niedziela
i święta

Miasto Jarosław

1.

Medex W-S” sp. z o.o.,
ul. Grunwaldzka 26, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1400

Nieczynne

(16) 
621 35 11

2.

Medex W-S” sp. z o.o.,
ul. Słowackiego 26, 37-500 Jarosław

800-1800

800-1300

Nieczynne

(16) 
621 53 96

3.

PHU – J. Szarek i T. Śliwiński,
ul. 3-go Maja 43, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1400

Nieczynne

(16) 
621 27 31

4.

Medex W-S” sp. z o.o.,
ul. Kościuszki 25, 37-500 Jarosław

800-1700

800-1300

Nieczynne

(16) 
621 36 58

5.

P.U.P.H. “Optical”,
ul.
Słowackiego 17, 37-500 Jarosław

Całodobowa

Całodobowa

Całodobowa

(16) 
621 84 84

6.

VADEMECUM”,
ul. Grunwaldzka 1, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1300

Nieczynne

(16) 
623 25 92

7.

FARMACJA”,
ul. 3-go Maja 64, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1300

Nieczynne

(16) 
624 32 70

8.

Remedium” sp. j.,
ul. Kraszewskiego 9, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1800

Nieczynne

(16) 
623 07 11

9.

ADAFARM” sp. z o.o.,
ul. Lisińskiego 10, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1400

Nieczynne

(16) 
624 28 60

10.

MEDIQ”,
ul. Rynek 11, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1400

Nieczynne

(16) 
624 24 00

11.

MEDIQ”,
ul. Kraszewskiego 5, 37-500 Jarosław

800-2200

800-1400

Nieczynne

(16) 
624 24 10

12.

MEDIQ”,
os. Tysiąclecia 12, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1400

Nieczynne

(16)  
624 24 20

13.

MEDIQ”,
ul. Witosa 2, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1400

Nieczynne

(16)  
627 30 70

14.

ALONA” s. c.,
ul. Sikorskiego 2a, 37-500 Jarosław

800-1800

800-1400

Nieczynne

(16)  
621 59 19

15.

Medex” sp. z o.o.,
ul. Kościuszki 29a, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1400

Nieczynne

(16)  
621 15 06

16.

Medex B”,
ul. Kraszewskiego 11, 37-500 Jarosław

800-1900

800-1500

Nieczynne

(16)  
621 62 75

17.

NOVA” Tkaczyk i Wspólnicy sp. j.,
ul. 3-go Maja 65, 37-500 Jarosław

730-2000

800-1600

Nieczynne

(16)  
621 14 08

18.

SKAW-MAR” (PKP),
ul. Słowackiego 38, 37-500 Jarosław

700-1900

800-1500

Nieczynne

(16)  
621 37 37

19.

Pod Jesionem”,
ul. Poniatowskiego 53, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1300

Nieczynne

(16)  
621 76 46

20.

Farmacja 2”,
ul. Pruchnicka 6a, 37-500 Jarosław

700-2100

700-2100

Nieczynne

(16)  
623 10 05

21.

Aspirynka” sp. j.,

ul. Jana Pawła II 21, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1400

Nieczynne

(16)  
621 14 45

22.

PHU – J.Szarek i T. Śliwiński,
os. Kombatantów 20, 37-500 Jarosław

800-1930

800-1500

Nieczynne

(16)  
621 79 31

23.

Medex-B”,

ul. Grodzka 3, 37-500 Jarosław

730-1900

730-1400

Nieczynne

(16)  
621 77 88

24.

Medex” sp. z o.o.,
ul. Kraszewskiego 24A, 37-500 Jarosław

800-2000

800-1500

Nieczynne

(16)  
621 06 06

25.

SKAW-MAR”,
ul. Kościuszki 18, 37-500 Jarosław

730-1700

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
621 05 28

Miasto Radymno

1.

Vita” s. c.
ul. Rynek 23, 37-550 Radymno

730-2000

730-2000

800-2000

(16)  
628 10 34

2.

Apteka Leków Gotowych Beata Franus,

ul. Legionów 4a, 37-550 Radymno

800-1800

800-1300

Nieczynne

(16)  
628 13 75

Gmina Chłopice

1.

Apteka mgr farm. Zofia Gaweł,

Chłopice 190, 37-561 Chłopice

800-1500

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
622 29 61

2.

Punkt Apteczny,

mgr Jakub Wawrzyszko

Łowce 99, 37-554 Łowce

Pn., Wt., Śr.

800-1500

Cz., Pt.

900-1600

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
624 00 73

Gmina Jarosław

1.

Punkt Apteczny Justan s.c.,

Wólka Pełkińska 282,
37-511 Wólka Pełkińska

Pn., Wt., Pt.

915-1800

Śr., Cz.

915-1615

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
628 03 65

Gmina Laszki

1.

Apteka leków gotowych”,
Laszki 35, 37-543 Laszki

Pn., Śr.

900-1800

Wt., Cz. , Pt.

800-1500

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
628 50 20

Gmina Pruchnik

1.

Apteka prywatna” T. Reizer,
ul. Jana Pawła II 3, 37-560 Pruchnik

Pn., Śr.

800-1600

Wt., Cz. , Pt.

800-1800

800-1400

Nieczynne

(16)  
628 98 60

2.

Apteka „Eliksir”,
ul. B. Markiewicza 11a, 37-560 Pruchnik

800-1800

900-1300

Nieczynne

(16)  
628 81 75

Gmina Radymno

1.

Punkt Apteczny,

Sośnica 184,
37-555 Sośnica

800- 1430

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
628 30 43

Gmina Rokietnica

1.

Apteka prywatna mgr Janina Horbowy,

Rokietnica 645, 37-562 Rokietnica

800-1500

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
622 13 81

Gmina Roźwienica

1.

Apteka „Lawenda”,
Roźwienica 201, 37- 565 Roźwienica

800-1600

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
622 58 69

2.

Punkt Apteczny (Remiza OSP),

Węgierka, 37- 565 Roźwienica

730-1500

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
628 99 03

Gmina Wiązownica

1.

Apteka leków gotowych” mgr farm.
I. Podolec,

Wiązownica 378, 37-522 Wiązownica

Pn., Śr.

800-1800

Wt., Cz. , Pt.

800-1500

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
622 36 66

2.

PUNKT APTECZNY, techn. farm. Jolanta Kolbuch - Wawrzoszek,

Zapałów 141, 37-544 Zapałów

Pn., Śr., Cz., Pt.

815-1500

Wt.

815-1800

Nieczynne

Nieczynne

(16)  
628 62 49

3.

PUNKT APTECZNY, Teresa Kołakowska,

Szówsko ul. Kościelna 14,
37-522 Wiązownica

Pn. - Czw.,

730-1900

Pt.,

930-1900

800-1400

Nieczynne

(16)  
623 32 55

4.

PUNKT APTECZNY

Manasterz 139,
37-230 Manasterz

800-1500

900-1300

Nieczynne

(16)  
651 50 57

 

Całodobowy dostęp do aptek w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy w 2011 roku

 

Lp.

Nazwa i adres apteki

Godziny pracy

Telefon

Poniedziałek – piątek

Sobota

Niedziela
i święta

Miasto Jarosław

1.

P.U.P.H. “Optical”,
ul. Słowackiego 17a, 37-500 Jarosław

Całodobowa

Całodobowa

Całodobowa

(16)  
621 84 84

 

Pogotowie wod - kan

Tel: 666 860 312

Pogoda
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Joomla extensions by Siteground Hosting

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Akceptuj cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information